Dlaczego dieta keto jest dla Ciebie dobra?

Dlaczego dieta keto jest dla Ciebie dobra?

Dieta keto to plan żywieniowy, który koncentruje się na żywności, która zapewnia wiele zdrowych tłuszczów, odpowiednią ilość białka i bardzo niewiele węglowodanów. Celem jest uzyskanie większej ilości kalorii z tłuszczu niż z węglowodanów.

Dieta działa poprzez wyczerpanie ciała jego rezerw cukru. W rezultacie zacznie rozkładać tłuszcz na energię. Powoduje to wytwarzanie cząsteczek zwanych ketonami, których organizm wykorzystuje do paliwa. Kiedy ciało spala tłuszcze, może to również prowadzić do utraty masy ciała.

Istnieje kilka rodzajów diety keto, w tym standardowa dieta ketogenna i cykliczna dieta ketogeniczna.

W tym artykule w tym artykule , Wyjaśniamy korzyści z diety keto, a także jej ryzyka.

1. Wspiera utratę masy ciała

Dieta ketogeniczna może pomóc promować utratę masy ciała na kilka sposobów, w tym zwiększenie metabolizmu i zmniejszenie apetytu.

Diety ketogeniczne składają się z żywności, które wypełniają osobę i mogą zmniejszyć głód -Podomulujące hormony. Z tych powodów, po diecie keto może zmniejszyć apetyt i sprzyjać utraty masy ciała.

W metaanalizie z 2013 r. 13 różnych randomizowanych kontrolowanych badań naukowcy stwierdzili, że osoby po diecie ketogenicznej straciły 2 funty (LBS) więcej niż osoby po diecie niskiej tłuszczu w ciągu 1 roku. Podobnie

Kolejny przegląd 11 badań wykazał, że osoby po diecie ketogenicznej straciły 5 funtów więcej niż osoby po diecie o niskiej zawartości tłuszczu po 6 miesiącach.

.

Dowiedz się o różnicy między planem diety keto i atkins.

2. Poprawia trądziku

trądzik ma kilka różnych przyczyn i może mieć powiązania z dietą i cukrem we krwi u niektórych osób.

Jedzenie diety wysoko w przetworzonych i wyrafinowanych węglowodanach może zmienić https://harmoniqhealth.com/pl/cardiominal/ równowagę bakterii jelitowych i powodują, że poziom cukru we krwi znacznie wzrośnie i spadnie, z których oba mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie skóry.

Zgodnie z badaniem z 2012 r., Poprzez zmniejszenie spożycia węglowodanów, dieta ketogeniczna może zmniejszyć objawy trądziku u niektórych osób.

Dowiedz się więcej o trądziku tutaj.

3. Może zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów

Naukowcy zbadali wpływ diety ketogenicznej na pomoc w zapobieganiu lub nawet leczeniu niektórych nowotworów.

Jedno badanie wykazało, że dieta ketogeniczna może być bezpieczna i Odpowiednie uzupełniające leczenie do stosowania wraz z chemioterapią i radioterapią u osób z niektórymi nowotworami. Wynika to z faktu, że spowodowałoby to większy stres oksydacyjny w komórkach rakowych niż w normalnych komórkach, co powoduje, że umierają.

Nowsze badanie z 2018 r. Sugeruje, że ponieważ dieta ketogeniczna zmniejsza poziom cukru we krwi, może również obniżyć to. Ryzyko powikłań insuliny. Insulina jest hormonem, który kontroluje poziom cukru we krwi, który może mieć powiązania z niektórymi nowotworami.

Chociaż niektóre badania wskazują, że dieta ketogeniczna może przynieść pewne korzyści w leczeniu raka, badania w tym obszarze są ograniczone. Naukowcy muszą przeprowadzić więcej badań, aby w pełni zrozumieć potencjalne korzyści diety ketogenicznej w zapobieganiu rakowi i leczeniu.

W przypadku więcej zasobów żywieniowych wspieranych nauką, odwiedź nasze dedykowane centrum.

4. Może poprawić zdrowie serca

Gdy dana osoba podąża za dietą ketogeniczną, ważne jest, aby wybrać zdrową żywność. Niektóre dowody wskazują, że spożywanie zdrowotnych tłuszczów, takich jak awokado zamiast mniej zdrowych tłuszczów, takich jak skórki wieprzowe, może pomóc w poprawie zdrowia serca poprzez zmniejszenie cholesterolu.

Przegląd badań zwierząt i ludzi na keto Dieta wykazała, że ​​niektóre osoby doświadczyły znacznego spadku poziomu całkowitego cholesterolu, lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) lub złego cholesterolu i trójglicerydów oraz wzrostu lipoproteiny o dużej gęstości (HDL) lub „dobrego” cholesterolu.

Wysoki poziom cholesterolu może zwiększyć ryzyko choroby sercowo -naczyniowej. Wpływ redukujący dietę keto na cholesterol może zatem zmniejszyć ryzyko powikłań serca.

Jednak w przeglądzie stwierdzono, że pozytywny wpływ diety na zdrowie serca zależy od jakości diety. Dlatego ważne jest, aby jeść zdrowe, zrównoważone odżywianie żywności podczas śledzenia diety keto.

Odkryj, która żywność promuje zdrowie serca.

5. Może chronić funkcję mózgu

Niektóre badania, takie jak ten przegląd z 2019 r., Sugerują ketony, które generują podczas diety keto, zapewniają korzyści neuroprotekcyjne, co oznacza, że ​​mogą wzmacniać i chronić komórki mózgu i nerwów.

For this reason, a keto diet may help a person prevent or manage conditions such as Alzheimer’s disease.

However, more research is necessary into a keto diet’s effects on the brain.

Dowiedz się więcej o chorobie Alzheimera.

6. Potencjalnie zmniejsza napady

Stosunek tłuszczu, białka i węglowodanów w diecie keto zmienia sposób, w jaki organizm wykorzystuje energię, powodując ketozę. Ketoza jest procesem metabolicznym, podczas którego organizm wykorzystuje ciała ketonowe do paliwa.

Fundacja padaczki sugeruje, że ketoza może zmniejszyć napady u osób z padaczką – szczególnie tych, którzy nie odpowiedzieli na inne metody leczenia. Konieczne są dalsze badania dotyczące tego, jak skuteczne jest to, choć wydaje się, że ma największy wpływ na dzieci, które mają napady ogniskowe.

Przegląd z 2019 r. Potwierdza hipotezę, że dieta keto może wspierać osoby z padaczką. Dieta ketogeniczna może zmniejszyć objawy padaczki o kilka różnych mechanizmów.

Odkryj tutaj naturalne leczenie padaczki.

7. Poprawia objawy PCOS

Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest zaburzeniem hormonalnym, które może prowadzić do nadmiaru hormonów męskich, dysfunkcji owulacyjnych i policystycznych jajników. Dieta o wysokiej zawartości węglowodanów może powodować działanie niepożądane u osób z PCOS, takich jak problemy ze skórą i przyrost masy ciała.

Nie ma wielu badań klinicznych diety ketogennej i PCOS. W jednym badaniu pilotażowym z 2005 r. Zbadało pięć kobiet w ciągu 24 tygodni. Naukowcy odkryli, że dieta ketogeniczna poprawiła kilka markerów PCOS, w tym:

 • Utrata masy ciała
 • Bilans hormonalny
 • Stosunki hormonu luteinizującego (LH) oraz hormon stymulujący pęcherzyki (FSH)
 • Poziomy insuliny na czczo

Inna przegląd badań z 2019 r , w tym PCOS i cukrzyca typu 2. Ostrzegli jednak, że badania były zbyt zróżnicowane, aby zalecić dietę keto jako ogólne leczenie PCOS.

Dowiedz się, która żywność PCOS powinna jeść i unikać.

ryzyko ryzyka. i powikłania

Dieta ketogeniczna może mieć szereg korzyści zdrowotnych. Jednak długoterminowe pozostanie w diecie ketogenicznej może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, w tym zwiększone ryzyko następujących problemów zdrowotnych:

 • Kamienie nerkowe
 • Nadmiar białka w Wyt Krew
 • Niedobory minerałów i witamin
 • Zgromadzenie tłuszczu w wątrobie

Dieta keto może powodować niekorzystne skutki uboczne, że wiele osób Znany jako grypa keto. Te działania niepożądane mogą obejmować:

 • Niski poziom cukru we krwi
 • Nudności
 • Wymioty
 • Niska tolerancja dla ćwiczeń

Te objawy są szczególnie powszechne na początku diety, ponieważ ciało dostosowuje się do nowego źródła energii.

Niektóre populacje powinny unikać diety keto, w tym:

 • Osoby z cukrzycą, które są zależne od insuliny
 • Osoby posiadające zaburzenia odżywiania
 • Osoby z chorobą nerek lub zapaleniem trzustki
 • Kobiety podczas ciąży i Karmienie piersią

Osoby, które przyjmują rodzaj leków zwanych inhibitorami kotransportera sodu-glukozy 2 (SGLT2) dla cukrzycy typu 2, nie powinny również przestrzegać diety keto. Leki ten zwiększa ryzyko cukrzycowej kwasiozy, niebezpieczny stan, który zwiększa kwasowość krwi.

Czytaj więcej o powodach, że osoba może nie schudnąć na diecie keto.

Na wynos

Ważne jest, aby omówić każdy planowany plan diety z lekarzem, dietetykiem lub zaufanym dostawcą opieki zdrowotnej, szczególnie dla osób, które próbują poradzić sobie z problemem zdrowotnym lub chorobą.

Szukają Rozpocznij dietę keto powinna szukać konsultacji z lekarzem i sprawdzić, czy mają cukrzycę, hipoglikemię, chorobę serca lub inne warunki zdrowotne, aby dieta keto była bezpiecznym wzorem jedzenia.

Pamiętaj, że badania, że ​​badania O długoterminowych korzyściach diety ketogenicznej brakuje. Nie jest jasne, czy utrzymanie tej diety w bardziej dłuższych okresach jest bardziej korzystne niż mniej restrykcyjne zdrowe wzorce żywieniowe.

Dieta ketogeniczna ogranicza lub poważnie ogranicza węglowodany. Jednak niektóre węglowodany zapewniają korzyści zdrowotne. W przypadku mniej restrykcyjnego podejścia dietetycznego ludzie powinni spożywać dietę, która obejmuje różnorodne węglowodany o długości składników odżywczych, takich jak owoce i warzywa, a także pożywne źródła białka i zdrowe tłuszcze.

Q:

Jak długo mogę bezpiecznie utrzymać dietę keto?

A:

Istnieje sporo badań popierających potencjalne korzyści diety ketogenicznej, w tym utrata masy ciała Regulacja cukru we krwi. Jednak większość badań miała miejsce dopiero w krótkich okresach kilku tygodni lub miesięcy.

Niektóre badania pokazują korzyści płynące z przestrzegania diety ketogenicznej przez dłuższe okresy do 2 lat. Jednak brakuje badań badających potencjalne skutki uboczne podążania za dietą ketogeniczną przez dłuższe okresy.

Jedno z ostatnich badań kohortowych, które następowało 432 179 dorosłych w ciągu 25 lat, wiązało się zarówno z wysokim, jak i niskim spożyciem węglowodanów z większym Ryzyko śmiertelności niż umiarkowane spożycie węglowodanów. W szczególności osoby, które spożywały ponad 70% lub mniej niż 40% kalorii z węglowodanów, były bardziej narażone na śmiertelność.

podczas gdy prawdopodobne jest, że schudniesz po prawidłowym przestrzeganiu diety ketogenicznej na a Badania krótkoterminowe, badania sugerują, że prawdopodobnie nie jest to najzdrowsza dieta długoterminowa.

Jeśli chcesz wypróbować dietę ketogeniczną, najlepiej ograniczyć ten wzór diety do kilku miesięcy Następnie przejdź z powrotem na mniej restrykcyjną dietę, którą można zachować długoterminowe. Bez względu na dietę, pamiętaj, aby upewnić się, że spożywasz całą, pożywną żywność.

Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie należy jej uważać za porady medyczne.

 • Nutrition/Diet

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, Akademickie instytucje badawcze oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Kossoff, E., & amp; Sirven, J. (2013). Dieta ketogeniczna.

Contents